Halk Oyunları
Çocuklarımızın farklı kültürleri öğrenerek, öğrenmenin eğlenceli formatı ile halk oyunları öğreniyoruz. Eğlenceli danslarımızı yılsonunda “yılsonu gösterisi amaç değil araçtır” Düşüncesiyle sergiliyoruz.
Dans
Çocuklarımız sosyal, sanatsal ve kültürel bir etkinlik olan dans sayesinde hem eğleniyor hem de fiziksel ve zihinsel yönden olumlu etkinlikler ile kişisel gelişimlerine fayda sağlıyorlar.
Bale
Çocuklarımızın bedensel ve ruhsal gelişimini destekleyen bale çalışmalarımız öğrenme döneminde onların her yönden olumlu gelişmesini sağlamaktadır.
Müzik
Işıltan Uşaklıgil öğretmenimiz ile yapılan müzik derslerimiz çok eğlenceli geçmektedir. Müzik eğitiminde hedeflerimiz; çocuğumuzun yaşamı algılama, yorumlama, yaratıcılık ve düşünme sistemini geliştirme, eğitme, yeteneklerin gelişmesini sağlama, toplu çalışma, düzenli olma ve mutlu yaşama ilkelerini kapsamaktadır.
İzcilik
Çocuklarımızda fiziksel, zihinsel, duygusal ve sosyal yönden gelişiminde aktif olan izcilik çalışmaları okulumuzda program halinde çocuklarımız ile yapılmaktadır.
Orff Eğitimi
Orff eğitimimiz , doğaçlama, dans, ritim, drama ve hareketi esas alıp çocuklarımızın kendilerini özgürce dışa vurabileceği şekilde hazırlanmıştır.
Satranç
Türkiye Satranç Federasyonu Çocuklarımızın olabildiğince küçük yaştan başlayarak kişilik gelişiminde satrancın pozitif etkilerinden yararlanma amaçlanmalı, çocuklarımızın olumlu davranışlar sergilemelerini sağlamaya çalışmalı bu amaç bir görev olarak benimsenmelidir. Kötü alışkanlıklar edinilmesine engel olur diyerek satranç öğrenme yaşının erkene çekilmesi gerektiğini söylüyor.
Bizde Bostanlıdaki Anaokulumuzda 4-5-6 yaş grubu öğrencilerimizle satranç çalışmaları yapmaktayız.
4 yaş ≥ Satranç ile tanışma ( aylık program gönderilmektedir )
5 yaş ≥ İkili oyunlar – hamleler ( aylık program gönderilmektedir )
6 yaş ≥ Turnuvalar ( aylık program gönderilmektedir )
Her yaş grubunun satranç kitabı bulunmaktadır.
6 yaş grubu çocuklarımız ile derslerimiz turnuvaya hazırlık temelli yapılmaktadır.
branş dersleri